Вхід Реєстрація

Шарова Тетяна Михайлівна

Посада: завідувач кафедри української і зарубіжної літератури, доцент
Науковий ступінь, звання: кандидат філологічних наук, доцент

Закінчила Мелітопольський державний педагогічний університет (2005) за спеціальністю «Українська мова і література та художня культура» та здобула кваліфікацію: вчитель української мови і літератури та художньої культури; магістратуру Мелітопольського державного педагогічного університету (2006) за спеціальністю «Філологія. Українська мова і література» та отримала кваліфікацію: викладач української мови та літератури вищого навчального закладу.

З 2006 р. – асистент кафедри української і зарубіжної літератури МДПУ імені Богдана Хмельницького, з 2010 р. – заступник декана з виховної роботи, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української і зарубіжної літератури. У 2015 р. – декан філологічного факультету МДПУ імені Богдана Хмельницького, а з квітня 2016 р. – завідувач кафедри української і зарубіжної літератури, доцент. З вересня 2017 р. секретар Вченої ради університету; керівник освітньо-інформаційного центру «Інноваційні обрії української словесності».

Наукові зацікавлення на теперішньому етапі:
історія української літератури воєнних та повоєнних років. Авторка більше 140 публікацій, монографії «Василь Бондар: поезія та художня проза письменника як біографічний ландшафт» (Харків, 2010) та інших навчально-методичних видань.

Автор та співавтор навчальних посібників із Грифом Міністерства освіти і науки України «Історія зарубіжної літератури XVII-XVIII ст.» (у співавторстві з А.В. Землянською), «Історія української літератури І пол. ХІХ ст.», «Методологічні аспекти комп’ютерної підтримки самостійної роботи студентів-філологів» (у співавторстві з С.В. Шаровим), «Світова література в умовах глобалізаційних процесів» (у співавторстві з А.В. Землянською).

Авторка більше 70 науково-методичних праць, у тому числі монографій «Життя як політ: художні домінанти творчості Володимира Родіонова» (у співавторстві з А.В. Землянською) та науково-документального видання «Володимир Родіонов: хроніка життя і творчості» (у співавторстві з А.В. Землянською).

Автор електронних засобів навчального призначення «Тарасовими стежками», «Історія зарубіжної літератури XVII-XVIII ст.» (у співавторстві з А.В. Землянською), «Історія зарубіжної літератури. Антична література» (у співавторстві з С.В. Шаровим), «Історія української літератури І пол. ХІХ ст.», «Історія української літератури 40–60-х рр. ХІХ ст. Апостол правди і науки» (у співавторстві з В.О. Кравченко та С.В. Шаровим), «Творчість В. Короленка» (у співавторстві з Л.Ю. Москальовою). Усі електронні засоби навчального призначення зареєстровані в Державній службі інтелектуальної власності, на них отримано свідоцтва на предмет авторського права.

Посилання на профіль у наукометричних базах:
Google Scholar:
https://scholar.google.com.ua/citations?user=aCNPVVgAAAAJ

ORCID:
https://orcid.org/0000-0002-5846-6044

Web of Science ResearcherID:
https://publons.com/researcher/V-3331-2017

Посилання на Вікіпедію:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Шарова_Тетяна_Михайлівна

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери