Вхід Реєстрація

Іван Котляревський і «Наталка Полтавка»

Іван Котляревський – зачинателем Нової української літератури. Звучить дуже велично і важливо, і так і є, бо він зробив багато для того, щоб увійти в історію за таким званням, скажемо навіть, «псевдонімом».

Іван Котляревський був дуже розумною, досвідченою людино, що як раз і відобразилося на його творах. Вони наповнені різноманітними епітетами, авторськими словами, порівняннями, в творі використано дуже багатий словниковий запас і знання не тільки з географії, але й з давньої історії, фольклору.

Найбільше, що запам’ятовується зі шкільної програми – це його «Енеїда». І як би не хотілось сприймати всерйоз цю бурлескно-травестійну поему ти все одно розумієш проблематику твору і яскраве відображення якостей українського народу, хоча і з перебільшенням та і про їх заняття, захоплення. Показати, саме так розкривши недоліки, передати характер і менталітет народу, їх настрій, уміння. Я вважаю, треба мати талант.

Ще за партою в школі ми вивчаємо «Наталку Полтавку». Я не дуже люблю романи, але ця лав-сторі мені запам’яталася найбільше. Мабуть із-за головної героїні, яку автор позбавив майже всіх недоліків, створив ідеальною дівчиною, доброю, співчутливою, гарною господинею, щирою та може навіть занадто стриманою. В хто ж не намагається бути такою? Так і повинно, ця історія кохання закінчується щасливим кінцем – закохані один в одного Наталка і Петро мають благословення від матері і світле майбутнє разом.

Навіть з цих двох творів можна зробити висновок, що Іван Котляревський вартий навіть «псевдоніму».

Цибук А.

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери