Вхід Реєстрація

Творчість Івана Котляревського

Іван Котляревський – зачинатель нової української літератури. Коперник українського слова. Він започаткував нову українську літературу твором «Енеїда», три частини якої вийшли друком 1798 р.

Повністю твір було надруковано лише після смерті автора 1842 р. «Енеїда» – це бурлескно-травестійна поема. Котляревський переодягнув своїх героїв в український одяг та детально змалював побут, традиції українського етносу. Саме тому «Енеїду» називають енциклопедією життя українського народу. Поема має історичну основу – це пошук козаками місця для нової Січі, після зруйнування Січі Катериною ІІ.

Троянці та Еней зображені за допомогою гумору. А натомість, Боги піддаються сатирі та сарказму. В їх образах Котляревський зобразив панівні верхівку ХVІІІ ст. Він відкриває їх зажерливість, підступність, хабарництво та ніби спускає їх з небес на землю. Новаторство «Енеїди» полягає в тому, що вона написана живою мовою.

Драма «Наталка Полтавка» – малоросійська опера за визначенням автора. Ця драма написана у двох діях, які відбуваються впродовж одного дня.

Особливе значення в цьому творі мають пісні, яких 22. Саме через них розкриваються характери героїв. Котляревський написав про просту дівчину з народу Наталку. Драма написана українською мовою лише Возний (Тетерваковський) говорить суржиком та коментарі автора написані російською мовою. Мова Наталки, наповнена прислів’ями та приказками.

Мельнікова А.

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери