Вхід Реєстрація

Пісня про нібелунгів

«Пісня про Нібелунгів» – середньовічна німецька епічна поема, написана невідомим автором наприкінці дванадцятого та на початку тринадцятого століття. Вона належить до числа відомих епічних творів людства. В цих піснях розповідається про взаємини германських племен V століття і про спробу германців встановити родинні зв'язки зі Східною Європою і загрожувальними, берегам Рейну, гунами. Сюжет твору не складний. При дворі бургундського короля з'явився богатир Зігфрід, що прославився своїми подвигами ще в юнацтві. Він здолав нібелунгів, заволодів їх великим багатством. Зігфрід забрав під час битви у карлика Альбериха шапку-невидимку, вбив страшного дракона і купався в його крові. З тих пір він став непереможним.

Королевич відвідав багато земель, перевірив свою богатирську силу. Його краса і сила викликали яскраве захоплення. До Зігфріда дійшли чутки про надзвичайну красу сестри бургундського короля Кримхильди, тому він вирішив приїхати у Вормс просити її руки. Батьки не дуже хотіли відпускати сина, оскільки їм була відома сила і гордість бургундки.

Зігфрід взяв з собою дванадцять відважних лицарів та відправився в шлях. Весело розважаючись, він цілий рік провів при дворі короля. Молода красуня перебувала під захистом своїх братів Гунтера, Гернота і Гизельхера. Герой не мав можливості бачити її, а вона таємно милувалася ним з вікна.

Коли король саксів Лиутгер разом з королем Лиутгастом оголосив війну бургундам, Зігфрід прийшов на допомогу Гунтеру. З багатьма кращими бургундськими воїнами і своїми супутниками він вирушив у похід. Після перемоги,захопивши з собою полонених, він повернувся у Вормс.На честь переможців Гунтер улаштував свято, на якому була присутня Кримхільда зі своєю матір'ю. Це свято тривало дванадцять днів. Кримхільда щодня виходила до гостей. Полум'я кохання охопило юнака і дівчину. Коли всі гості почали роз'їжджатися, Зігфрід теж вирішив повернутися додому, але Гизельхер умовив його залишитися.

Король Гунтер побажав укласти шлюб з ісландської королевою-воїном Брунгильдою. Він попросив Зігфріда допомогти йому здійснити свій намір, пообіцявши йому руку своєї сестри. Однак ця допомога була пов'язана з брехнею: богатирський подвиг, здійснення якого було запорукою успіху сватання, скоїв не Гунтер, а Зігфрід з допомогою плаща-невидимки. Брунгільда не могла не відзначити доблесті Зігфріда, але її запевнили, що він тільки васал Гунтера. Вона сумувала про мезальянс, в який вступила сестра її чоловіка, тим самим принизивши її станову гордість.

Послухавши прохання Брунгильди, через сім років Гунтер запросив Зігфріда і Кримхильду до себе. Під час суперечки королів (чий чоловік кращий) відкрилася неправда. З'ясувалося, що кращий Зігфрід, тому що це він зняв з Брунгильди перстень і пояс під час шлюбної ночі. Королева була ображена і обурена та вона рішила помститися Зігфріду. Під час полювання васал Гунтера Хаген здійснив помсту. Він зрадницьки вбив Зігфріда, а його золотий скарб, який був відвойований у казкових нібелунгів, дістався королеві Бургундії. Хаген сховав його у водах Рейну.

Минуло 13 років постійного приниження Кримхильди. Гунський правитель Этцель став вдівцем і шукав собі дружину. До нього дійшли чутки про вдову Кримхильду. Він відправив своїх послів у Вормс. Після довгого опору вдова погодилася на другий шлюб: вона хотіла помститися за смерть коханого.

Через 13 років Кримхільда отримала дозвіл від Этцеля запросити братів і Хагена до себе в гості. Бургундці взяли запрошення гунського правителя, хоча знали, що це небезпечно. Після їх приїзду на землі гунів виник спір, який перетворився на справжню різанину, в якій загинуло багато людей.Підмовлені Кримхильдою гуни напали на гостей. За її наказом було підпалено замок разом з людьми. Сотні людей загинули у страшних муках. Розлючена Кримхільда, не дізнавшись таємницю скарбів, наказала вбити Гунтера, а потім своїми руками вбила Хагена. Старий Хільдебранд, єдиний дружинник короля Дітріха Бернського, покарав і Кримхильду за її кровожерність. У живих залишилися Этцель і Дітріх. Так загинули нібелунги.

Азізова Ханума

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери