Вхід Реєстрація

Внесок Котляревського в сучасну українську літературу

Іван Петрович Котляревський народився 9 вересня 1769 року, в Полтаві. Він є основоположником нової української літератури.

Велике враження, як на мене, так і на інших читачів, справила його поема «Енеїда», яка написана на основі живого усного мовлення народу. Щодо жанру «Енеїди», то це бурлескно-травестійна поема; бурлескна, бо в ній зображені засоби комічного, а травестійна, бо Котляревський перевдягнув античних героїв Вергілія в українське вбрання.

Саме «Енеїда» започаткувала новий етап формування літературної мови. Вона зовсім відрізняється від усього, що було створено українськими письменниками того часу. Тому доцільно вважати, що нова українська література починає свій відлік саме з цього твору. Прочитавши цю поему, ми зрозуміли наскільки її мова багата. Це багатство виявлялося в синтаксичних конструкціях, в художніх засобах вираження.

Тож, безперечно, Котляревський зробив вагомий внесок у сучасну українську літературу. Ніхто до Котляревського не зображував так яскраво народні звичаї, святкування, гуляння.

Костішак І.

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери