Вхід Реєстрація

Особливості використання електронного засобу навчального приначенняза творчістю Шевченка

Бyти стyдентом для кoжнoї людини – це бyти пoбаченим та пoчутим, все таки чoгoсь навчитися, щось зрoбити, реалізувати себе як таланoвитoго митця,вправнoго спoртсмена, тoчного наукoвця. Та чи замислювались ви над тим, яка різниця між гарним студентом та просто студентом? Аби бути хорошим студентом необхідно щодня багато й сумлінно працювати, щоб досягти бажаної мети. Потрібно як мінімум дві, чи навіть три години просидіти в бібліотеці, щоб знайти корисну інформацію. Це означає переглянути принаймні декілька десятків книжок. Та на жаль, не всі ми маємо таку можливість . Окрім цього в додаток до отриманих знань можна одержати зіпсований зір. Хоча не все так погано,як здається. XXI століття добре відоме своїми інноваційними технологіями, які активно впроваджуються в усі освітні заклади будь-якого рівня акредитації. Як приклад, електронні засоби навчального призначення, одним із яких є підручник «Тарасовими стежками»(Т.М. Шарова,С.В. Шаров).

Тарас Григорович Шевченко – скарбниця українського народу. Він його душа,така щира та незбагненна. Він – багата українська природа,з її надзвичайно красивими краєвидами. Він – рідна домівка. Він – Батьківщина. Він – наша ненька Україна. Навіть вивчаючи його творчість протягом усього життя,ми не можемо сказати,що знаємо досконально все про цього великого поета,прозаїка,живописця,драматурга,громадського діяча. Та на щастя,ми можемо зробити крок уперед до пізнання його особистості. У цьому нам допоможе електронний підручник «Тарасовими стежками».

Дивлячись на підручник вперше, не можливо не помітити портрет Т.Г.Шевченка 1860 року. Його спокійний,але такий суворий погляд трошки з-під лоба так і каже про всі гіркоти, які доводилося бачити очам. Ти одразу розумієш,що життя в нього було не солодким. Воно пошарпано кріпацтвом,арештами,репресіями,засланням,переживаннями за рідний край.

Далі, вмикаємо і бачимо сучасний, яскравий інтерфейс, зміст на сторінках книжки,що складається з восьми розділів(Біографія, Поезія, Проза, Епістолярій, Відео, Аудіо, Малярство та Вихід). Саме ці розділи допоможуть студентові розкрити ідейно – художню цінність спадщини Т.Г.Шевченка, сформувати уявлення про Шевченка не лише як про письменника, а й художника, збагатити власну духовну культуру. Натискаємо на перший розділ – це біографія Тараса в хронологічній послідовності,а нижче в повному обсязі. Потім ми маємо можливість або повернутися на головну сторінку,або ж перейти до наступного розділу. Наприклад,натискаємо на Епістолярій і перед нами листи Шевченка до різних постатей,рік їх написання та місто. В лівому верхньому кутку бачимо поділ листів за роками(перший період – 1839-1850; другий – 1851-1856; і третій період – 1857-1858), який є дуже зручним у використанні. Або ж натиснувши на Малярство, бачимо усі картини Т.Г.Шевченка: автопортрети різних років, малюнки до творів, натюрморти, портрети відомих людей та інші. Для зручності в лівому нижньому кутку є «Пошук»,який значно зменшує втрату часу. Так само відкривши Аудіо, ми бачимо, що перед нами з’являються усі твори поета у виконанні Петра Панчука. Тобто якщо у студента немає часу на прочитання твору,можна легко перекинути файл собі на МР3 або телефон і насолоджуватися прослуховуванням аудіо. Автор підручника Тетяна Михайлівна Шарова зробила його з урахуванням усіх потреб студента, вмістивши на диску усі твори Шевченка,навіть ті, які не знайти на просторах мережі Інтернет.

Переглянувши усі частини підручника можна зробити висновок про його абсолютну користь для студента – філолога,оскільки електронний засіб навчального призначення «Тарасовими стежками» значно полегшує вивчення творчості відомого письменника,зменшує в декілька разів час,затрачений на пошук потрібної інформації чи твору. Мелодія, яка лунає під час перегляду підручника, допомагає заспокоїтися,налаштуватися на правильну хвилю. До речі, її можна легко вимкнути.

Степаненко А

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери