Вхід Реєстрація

Пісня про мого Сіда

Вивчаючи літературу Середньовіччя, ми знайомимося з багатьма творами різних жанрів. Одним з найяскравіших прикладів іспанського героїчного епосу, який був створений в добу Середньовіччя, є твір «Пісня про мого Сіда».

Поема написана досить простою і зрозумілою мовою, без зайвих перебільшень та фантастичних елементів. У ній часто використовуються такі художні засоби як епітети, лексичні та синтаксичні повтори, евфемізми. А всі події, що там відбуваються, мають логічне пояснення і життєво важливі причини.

Крім того, у творі детально зображується побут і те, що оточує героїв. А головного героя, зазвичай, називають не за ім’ям, а: «народжений під щасливою зіркою», «той, що взяв Валенсію», «із Бівара» тощо.

Головним героєм цього твору є Сід Кампеадор. Вивчаючи історію зарубіжної літератури, я дізналася, що це не вигаданий герой і що він має прототип у реальному житті. Вчені зазначають, що він був доволі жорстоким загарбником і якщо він мав на меті захопити якесь місто, то він досягав своєї мети, незважаючи ні на що, навіть якщо потрібно було знищити все на своєму шляху.

Але, читаючи твір «Пісня про мого Сіда», я побачила, що Сід зображений зовсім іншою людиною -відважною, відчайдушною, готовою до подвигів. У творі Сід більше схожий на сміливого рицаря, ніж на жорстокого полководця. Тож, я вважаю, що створюючи цей твір, люди вирішили таким чином ідеалізувати Сіда і зробити його справжнім народним героєм.

Головною ціллю чоловіка було звільнення Батьківщини від загарбників, але на початку твору Сід мав суперечки з королем, і звинувачувався у вбивстві брата короля. Тому не дійшовши згоди, король вигнав Сіда з міста.

В цей момент мужній і твердий чоловік не зміг стримати сліз, адже він залишав свою родину і не міг піклуватися про неї. Це говорить про те, що Сід був людиною вірною, відповідальною, здатною любити.

Він був цілеспрямованим і головною метою Сіда було відновити свою зганьблену честь і перемогти своїх ворогів. Він зібрав свою, спочатку не численну, дружину і почав наступи та завоювання. Його спроби були вдалими, він одержував перемоги й чутки про вдалого полководця почали активно поширюватися серед населення. І тому все більше людей приєднувалися до його армії й підтримували його. Треба зазначити, що у творі військові дії описуються досить спокійно, зовсім не криваво, без подробиць.

Сід, у вигляді вибачень, надсилав королю багато цінних дарів. Король був дуже здивований вдалими походами та подарунками Сіда і тому вирішив пробачити чоловіка і дозволив йому повернутися до міста.

Через деякий час Сід був вимушений одружити своїх доньок з так званими інфантами короля, які сподівалися оволодіти багатством Сіда. Сід дуже непокоївся за своїх доньок і не довіряв цим інфантам. І він не помилився, адже коли зяті поїхали разом з дружинами в Карріон, вони жахливо познущалися зі своїх дружин, прив’язавши їх до дерев та побивши. Сід був приголомшений їхньою поведінкою і викликав їх на поєдинок, в якому отримав перемогу і помстився за своїх доньок. Після цього доньки Сіда одружилися з гідними чоловіками, і таким чином Сід не тільки захистив свою рідню, але і встановив кровні стосунки з іспанськими королями.

Взагалі, все, що мав Сід, він досяг лише завдяки особистій хоробрості, праці та доблесті. І ми бачимо, що докладаючи зусиль, справедливість завжди перемагає. Мабуть, саме тому ця поема має важливе значення для сучасників і займає визначне місце серед кращих художніх творів Середньовіччя.

Гаркушка Діана

ПнВтСрЧтПтСбВс

Наші партнери