Творчі роботи студентів
Викладання історії літератури передбачає дотримання єдності навчально-виховного процесу, забезпечення його світоглядної спрямованості шляхом підвищення рівня лекційних та семінарських занять, засвоєння самостійної роботи студента тощо.
Упродовж навчання в університеті студенти-філологи повинні навчитися правильно писати творчі роботи. Метою творчих робіт є глибше вивчення студентами окремих питань курсу, активізація їх знань, розвиток інтересу до літературних творів, а також практичних навичок письмового мовлення.
Відомо, що за своїм змістом творчі роботи можуть мати літературознавчий характер. Не менш цікавими є твори на вільні теми, або напіввільні. У будь-якому випадку творчі роботи дозволяють студентам розкрити власні знання з конкретної теми та представити їх у вигляді оповідання, байки, статті, етюду, нарису та іншої форми.
На освітньо-інформаційному порталі «Інноваційні обрії української словесності» представлені твори студентів не лише з історії української літератури, а й з історії зарубіжної літератури. Цікавою є рубрика методичні розробки, де відтворено статті з приводу використання інноваційних технологій під час вивчення літератури.
Дотримуючись правил написання творчих робіт не слід забувати про головні критерії, які висуваються до робіт такого типу:
- змістовність;
- розкриття теми;
- логічне мислення;
- наявність висновків;
- обсяг;
- форма твору.
Досить часто студенти роблять помилки під час написання творчої роботи. Здебільшого це виникає через неправильний підхід до розкриття теми, а також через нерозуміння прочитаного твору, який треба покласти в основу твору. Важливо, щоб студентська робота була стилістично правильно оформлена. За умови дотримання таких вимог до творчих робіт можна висловити власну думку та написати твір на будь-яку тему.